Vorige week brachten leerlingen van de Focus Beroepsacademie een bezoek aan het gemeentehuis. Ze trakteerden onze collega’s op een lekker bakkie koffie of thee vanuit hun bakfiets ’t Focus-bakkie. Daarnaast kregen ze een korte rondleiding door de raadszaal en maakten ze kennis met de werkzaamheden van team burgerzaken.
’t Focusbakkie is ontstaan uit het idee om mensen met elkaar te verbinden door gezellige, warme ontmoetingen. Elke jaar rond de kerstperiode trekken de leerlingen met hun bakfiets Barendrecht in om op verschillende plekken koffie te schenken. Dit doen ze juist in de decembermaand omdat deze tijd van het jaar voor sommige mensen moeilijk kan zijn. Eenzaamheid, verlies en donkere koude dagen kunnen zwaar wegen. Juist dan willen de leerlingen laten zien hoe belangrijk kleine gebaren zijn, zoals een vriendelijk gesprek of simpelweg aandacht.
Enthousiasme groeit
Vorig jaar gingen de leerlingen voor het eerst op pad met hun bakfiets. Sinddien is het enthousiasme voor ’t Focus-bakkie onder leerlingen, maar ook bij organisaties in Barendrecht gegroeid. Overal waar de leerlingen op bezoek gaan worden ze hartelijk ontvangen. Of dat nu zorginstellingen zijn of de marktkraamhouders op de markt. Daarnaast is het enthousiasme onder leerlingen zelf ook gegroeid. Steeds meer leerlin-gen willen meedoen aan ’t Focusbakkie. Zo graag zelfs dat leerlingen die eigenlijk vrij zijn ervoor terugkomen.
Bijzondere ontmoetingen
’t Focusbakkie is ook voor de leerlingen heel waardevol. Ze werken aan hun sociale vaardigheden en ontdek- ken ook hoe betekenisvol het kan zijn om iets voor een ander te doen. Op die manier ontstaan bijzondere ontmoetingen. Zo was een bewoner van woonzorgcomplex Borgstede zo geraakt door het bezoek van twee leerlingen dat ze er emotioneel van werd. Ook werd een leerling heel enthousiast van een bezoek aan KunstExpress omdat ze wat ze op school leerde eindelijk in de praktijk meemaakte. Dat soort momenten laten de waarde van dit project zien.
Toekomstplannen
In de toekomst wil ’t Focusbakkie verder uitbreiden. Zo willen de leerlingen meer organisaties in Barendrecht en misschien zelfs daarbuiten bezoeken. Ook wordt er gekeken of dit mogelijk is door het jaar heen en niet alleen in de decembermaand. Wij wensen de leerlingen veel succes!
Door: Afdeling communicatie gemeente Barendrecht